Dziś będę do ciebie mówił tak, abyś nigdy nie słyszała tego, co powiedziałem.

Autor: über borkoś, Gatunek: Poezja, Dodano: 07 sierpnia 2018, 02:01:43

Odejdę stąd zanim ona się zbudzi. Niestety! Jestem od strony ściany. Trzeba mi ją będzie przekroczyć. Boję się musnąć jej biodro, by nie przechwyciła mnie w drodze”.


Pieśni Bilitis, Psappha.


Dziś będę do ciebie mówił tak, abyś nigdy nie słyszała tego, co powiedziałem.

Przekopywaliśmy wilcze doły na owcze, by nie skrzywdzić swoich. Większość od urodzenia ma oczy czułe na ogień i ręce za słabe do czułości. Większość rodzi się ludźmi.


Bijesz więc człowieka na głowę, a zasypiając, twój sen wszczyna wojnę domową, której chcesz oszczędzić zachodu. Chcesz uwiązać rzemykiem to, co od urodzenia chodzi na smyczy. Które Rano pozwoliło przejść obojętnie, gdy maltretowano ci serce, by wyszło na ludzi?


Z ziemi, po której szwendałem się samotny i przygnębiony zrobił się okop na ślady najniewdzięczniejszych istot. Uzus nienawidzący życia odcisnął się na dobre. Niewyczerpalny akumulator papeterii, który przykłada się do rany. A to nas tylko boli, gdy sobie pozwolimy za dużo powiedzieć. Ponadczasowa nienawiść, odkładająca wszystko na później, która tylko przemyka przez życie.


Tym, co nie mieści się w głowie, przepłaciłem wieczność, by wyzwalając, nie kazała mi złorzeczyć już Światu. Nie umiem pożyć w czterech ścianach wolny.


Niebawem poranek, tak bardzo płoszą się nasze mięśnie, że nie wiem, jak możemy pokazać się teraz Bogom;


I gdy ostatni raz spoglądam na ciebie śpiącą, widniejesz chyba tym, w co wierzą Bogowie, najwdzięczniejsze „jeszcze raz, jeszcze raz” rysuje się na twoich zamkniętych powiekach. Przechodzę przez ciebie niezauważony, znów jak przez ścianę. Stojąc murem za naszym przeznaczeniem, dziś będę do ciebie mówił tak, abyś nigdy nie słyszała tego, co powiedziałem.

Komentarze (3)

  • Estetyka akceptowalna. Ba, mieszczaca się w granicach mojego wyobrażenia. Chociaż, co nieco do zmiany, ale tak "wyrobiony", że ujmę kolokwialnie, Autor wie, co i gdzie.

  • Wiem, jest świetny, o dziwo, jestem coraz lepszy, ale uczę się dużo słówek i w ogóle cały czas się uczę, jak prezydent radził, nawet w samolocie biorę takie małe książeczki z antykwariatu i czytam. Nadal jednak wolę kompać się w Jankowie Dolnym w lato niż czytać.

  • ładne, papeteria najbardziej :)

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się